en_GB englishes_ES españolpl_PL polski
13 czerwca 2017

NUMER NIE

Powrót do wpisu.

Numer NIE , Numer Idetyfikacji obcokrajwca. tj.Numero de Indefidad del Extranjero

 • Co to?   Número de Identificación de Extranjeros  / Numer Identyfikacji Obcokrajowca
 • Po co? NIE  jest identyfikatorem obcokrajowca, umożlwia uzyskanie  zameldowania, zarejestrowanie się w Seguridad Social (System Ubezpieczeń Społecznych), założenie konta w banku, rozpoczęcie działalności gospodarczej, ułatwia formalności na rynku nieruchomości, podatki i rozpoczęcie pracy w Hiszpanii.
 • Jak i Gdzie ? Poniżej 🙂
 • Koszt ? 9.45 €

Jak umówić się na CITA PREVIA ?

 1. Tutaj znajduje się link pod którym możecie umówić się na Cita previa.

 1. Klikamy na link zaznaczony na zielono lub bezpośrednio tutaj i po otwarciu nowej strony wybieramy.( Asignación de N.I.E) tak jak na załączonym obrazku.

 1. Po dokonaniu wyboru wyświeli się strona z informacją odnośnie potrzebnych dokumentów.  Klikamy ENTRAR.

wybieramy opcje PASAPORTE i wpisujemy nasz numer paszportu w polu poniżej.

Nombre y apellidoImię i nazwisko

Año de nacimiento Rok urodzenia

Pais de nacionalidadKraj narodowości – wybieramy z listy POLONIA.

Renowacja numeru NIE  – w przypadku gdy posiadamy już numer NIE ( i chcemy go tylko odnowić wybieramy DNI i w polu poniżej wpisujemy nasz numer NIE)

* ja miałam taką sytuację, bo mieszkałam w Hiszpanii 3 lata temu, więc posiadałam już numer NIE, niestety jak się okazało później – nieaktualny. Wcześniej numer NIE wydawany był z 3 miesięczną datą ważności od momenu wydania, w międzyczasie przepisy się zmieniły i z tego co się orientuje numer ten jest już wydawany bezterminowo. W przypadku odnowienia procedura przebiega tak samo jak w przypadku ustalenia nowego numeru, z tym, że mamy już wcześniej nadany numer. 

Jakie dokumenty są potrzebne??

 1. Potwierdzenie spotkania./Justificante de la cita.
 2. PODWÓJNIE wydrukowany wniosek (EX-15), wypełniony i podpisany.  /Impreso de solicitud en el modelo oficial (EX-15) por duplicado, debidamente cumplimentado y firmado por el extranjero.
 3. Kopia paszportu/Copia del pasaporte completo, título de viaje o cédula de inscripción, o documento de identidad si es ciudadano de la Unión
 4. Powód dla jakiego jesteśmy powiązani z Hiszpanią, np. Umowa o pracę. Etc / Comunicación de las causas económicas, profesionales o sociales que justifican la solicitud
 5. Oplacony wczesniej w banku rachunek  Tasa modelo 790 (Cod. 012)  (Ważne!, bo bez potwierdzenia opłaty tego mogą kazać Ci przyjść następnego dnia itp)  / Tasa modelo 790 (Cod. 012) abonada en cualquier entidad bancaria. El impreso se podrá descargar y cumplimentar en el siguiente enlace https://sede.policia.gob.es:38089/Tasas/.

DRUKI znajdziesz tutaj! Pamiętaj, że muszą być wydrukowane i wypełnione podwójnie!

zaznaczamy opcje przedstawioną na zdjęciu poniżej.

Wybieramy rodzaj płatności:

płatność gotówką (En efectivo ) i udajemy się do banku aby opłacić rachunek lub dokonujemy płatności przelewem.

Z przygotowanymi dokumentami wybieramy się na umówione spotkanie!

Z tego co się orientuję np. w Alicante, numer  NIE wyrabiany jest kilka godzin po złożeniu wniosku (odbiór numeru NIE o godzinie 13.00 tego samego dnia ), a w Alcoy na poczekaniu.

Biura w ktrórych można złożyć wniosek dla prowincji Alicante :

W mieście Alicante : Oficina de Extranjeria, Calle Ebanisteria 4-6. 

Rada : Czasem w Alicante trzeba dłużej czekać,a jeśli zależy Ci na czasie możesz wybrać się do pobliskiej miejscowości np. Mi udało się sfinalizować sprawę w Alcoy.

Powodzenia! W razie w pisz :)!

Powrót do wpisu.